Fuck Poland!

Opublikowano 13 października, 2012

Fuck Poland!

Dziś krótko na temat poczucia narodowej dumy.

Kuba W. i Michał F. wciąż podejrzewani o publiczne znieważanie Murzyna, Ukrainek, i innych pokrzywdzonych z powodu przynależności, narodowości etc. Prokuratura (pozakonstytucyjny organ ochrony prawnej) oczywiście dała się wciągnąć w prowokację a tabloidy mają o czym pisać.

Tymczasem samo istnienie tego państwa w obecnym kształcie znieważa przynależność etniczną i pochodzenie milionów Polaków.

Od dawna marzy mi się utrata państwowości przez Polskę. Rozbicie dzielnicowe – Kaszuby, Śląsk, Mazowsze, Małopolska, Podlasie. Wolny Gdańsk (z Gdynią i Sopotem). Każdy region z własnym ustawodawstwem, skarbcem, Księciem. Luźne stowarzyszenie z UE – swobodny przepływ kapitału, osób i towarów. Swoboda pobytu, z tym zastrzeżeniem, że prawa wyborcze tylko dla zamieszkałych na stałe powyżej 5 lat.

Warszawa przestaje być centrum decyzyjnym – pozostaje wyłącznie reprezentacyjnym. Raz na zawsze kończymy z ideą Polski jako organizacji państwowej. Raz na zawsze kończymy z historią polskiej państwowości, polskiej reprezentacji w piłce nożnej, polskiego wywiadu, polskiej racji stanu. Było minęło. Dajemy odetchnąć Planecie.

Nigdy tak naprawdę nie zasługiwaliśmy na własne państwo. Gdy tylko udało się utworzyć (odtworzyć) tu jakąś państwowość – ta wywalczona, wrogom z gardła wydarta państwowość zaraz padała ofiarą skłócenia, pieniactwa, bałaganiarstwa, polaryzacji społeczeństwa – ukazywanych oficjalnie – oraz różnych układów, sitw, interesów, nie ukazywanych oficjalnie, ale doskonale funkcjonujących za kulisami tych oficjalnych. Z kolei strzelaniny, powstania i rebelie, a potem więzienia i egzekucje – oto cała historia naszych ziem. Wieczny konflikt wartości, pokoleń, interesów.

Mity narodowe przesłaniające zdrowy osąd rzeczywistości w jej przeszłym, teraźniejszym i przyszłym wymiarze. Weźmy Katyń – zbrodnia wojenna o znamionach ludobójstwa. Na jeden rozkaz – ponad 20 tysięcy strat w ludziach i na wieczność znieważona duma narodowa, ze Stenką w roli wdowy po generale, walczącej o prawdę w roli głównej. Że Niemcy źli i be, ale Sowieci jeszcze gorsi! Alianci dobrzy, cacy. Zwycięzcy i sprzymierzeńcy, obrońcy życia, wolności i demokracji :

- Hiroszima – 70 tysięcy na miejscu, drugie tyle w ciągu kilku miesięcy, często powoli i w okrutnych mękach;
- Nagasaki – min. 40 tysięcy na miejscu, w tym uchodźcy z jebniętej parę dni wcześniej Hiroszimy;
- wcześniej jeszcze Tokio – ok. 100 tyś., Drezno…

Kary śmierci wykonane bez wyroku, bez dowodów, …bez wzywania skazanych, bez przedstawiania zarzutów, bez decyzji o zakończeniu śledztwa i aktu oskarżenia… jako zadeklarowanych i nierokujących poprawy wrogów… – zwłaszcza kurwa tych kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, których trupki walające się pośród zgliszczy niczym spalone lalki możemy podziwiać na fotach w Google.

Ale nikt nie naciska dziś na Obamę do ogłaszania, że było to ludobójstwo, morderstwo ludności cywilnej popełnione przez władze USA, o wiele bardziej faszystowskie i stalinowskie – barbarzyńskie w formie i rzeczywistych skutkach dla tysięcy niewinnych ludzi. Większego aktu terroru niż właśnie Hiroszima i Nagasaki nie było przecież w historii, mówię tu zwłaszcza o historii USA, które dziś otwarcie deklaruje walkę z terrorem, a i broń podobną jak w 1945 na wyposażeniu swym posiada.

Stalinowska rozwałka w lasach, wiosną 1940, w porównaniu do Hiroszimy jawi się jako rykoszecik, wypadek przy pracy. Zabłąkana minka przeciwpiechotna, którą ktoś przypadkiem odkopał.

Ale my wiemy swoje. My uczymujemy aparat urzędniczy zajmujący się nakręcaniem antyrosyjskiej propagandy (IPN), stawianiem zarzutów celebrytom (prokuratura) o pierdoły saskie typu posiadanie marihuany czy kiepskie żarty na szkodę Murzyna albo Biblii – wszystko za publiczne pieniądze, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.
A z drugiej strony puszczamy płazem prawdziwe skandale, łamanie praw człowieka i obywatela, krzywdę wyrządzaną zwykłym ludziom przez nadużywanie władzy i niemądre decyzje polityczne. Jako rację stanu i powody do dumy traktujemy sprawy najmniej istotne dla naszego codziennego życia.

Jesteśmy okropni jako naród, nieudolni jako państwo. Piękny kraj – powie cudzoziemiec, poczęstowany piwem, kluskami czy jajecznicą, ale gdy bliżej się zetknie się z panującymi tu zwyczajami (poczęstowany np. jedzeniem w areszcie śledczym, czy pałką służbową podczas zatrzymania przez Policję), powie „Fuck Poland”. Pomimo, że okropnie kaleczę, coraz wygodniej rozmawia mi się w języku angielskim.

Nie opłaca nam się to państwo. Sprzedanie całego tego cyrku np. Niemcom nie byłoby wcale głupim rozwiązaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę opłacalność dla zwykłych obywateli, którzy codziennie pracują żeby ten cyrk utrzymać. Dlaczego nie mieliby płacić państwu Niemieckiemu, które swoich obywateli bardzo szanuje? Dlaczego siłą utrzymuje się na tym terytorium organizację, która przynosi tylko straty, i do tego traktuje obywateli jak małpy?

Pamiętam dawne spotkanie z jakimś przedstawicielem („asem”) wywiadu, który w wielkiej tajemnicy przedstawiał studentom ofertę pracy dla wywiadu – szpiegowania. Oto polski rząd płaci za podejmowanie się działań nielegalnych i karalnych na terytorium innych państw, z którymi mamy podpisane umowy międzynarodowe… (?!) Brzmiał poważnie, unosił się poczuciem patriotyzmu i obowiązku pracy dla ojczyzny, choć oferta była średnia (2500 brutto w Warszawie – buehehe! Fuck Poland!) a jej przyjęcie wiązało się z uczestnictwem w zmowie milczenia nawet przed własną żoną.

I był zbulwersowany, gdy mu z niesmakiem (aczkolwiek uprzejmie) oświadczyłem, że do huja to niepodobne – jak rząd może oficjalnie z budżetu finansować przestępczą działalność na terenie obcego państwa, i to jeszcze za taką śmieszną kasę?! – i że to USA zrobiło sobie zamach 11 września a nie żaden bin Laden !! Opluł mnie patriotyczną argumentacją, że są  tacy Polacy co się poświęcą dla ojczyzny, nie tylko dla pieniędzy;
a za obronę Al-kaidy wyrzucił mnie za drzwi, pfffff!

„Patriotyzm to gotowość do tego by zabijać i dać się zabić dla trywialnych powodów”
(Russell?)

 

;J

Komentarze

  1. Posted by Sprzedawczyku on Wrzesień 26th, 2013, 22:19 [Reply]

    Wil.je onse eigen Polen versellen ? To wlasnie po to oni walczyli , oddali zycie bo wiezyli.a ty teraz chcesz to oddac szwabom csy.ruskim pijakom ?nie.mowie se.bomba na niewinnych jest sluszna.Alianci na brolili qle.nie powiez mi ze tak jak Roscy czy niemce wracaj do pods ponad 2mln ofiar glodu na ukrainie niemce treblinka sobibor, nie rozumiesz ze my mamy tylko zly zad ? Kazdy patrzy jak tu napchac kieszenie.Donald tuskn pffffc jakis zul z pod osiedlowego.

  2. Posted by Sprzedawczyku on Wrzesień 26th, 2013, 22:20 [Reply]

    Nam potrzebni bogaci u wladzy. Przepraszam zq brak polskich znakow

Komentarz