Polska Radarowa

Opublikowano 22 stycznia, 2013

Będziemy mieć latające radarowe drony !!! Pracy, programu ratunkowego dla przedsiębiorców harujących już tylko na ZUS i podatek oraz pieniędzy dla bezdomnych, samotnych matek i dzieci dalej nie będzie, ale najważniejsze jest przecież to, że już żaden pan, ani pani nie dopuści się bezkarnie największej zbrodni ludzkości w postaci przekroczenia dopuszczalnej prędkości ! Żadne inne wykroczenie czy przestępstwo w Polsce nie jest ścigane z takim zaangażowaniem, przy pomocy takich tłumów służb i takich technologii. Posiadacze marihuany wreszcie będa mogli odetchnąć. Zazwyczaj nie mają tyle kasy co posiadacze samochodów, prawko już stracili, albo nigdy nie zdołali wytrzeźwieć na taką liczbę dni, która dawałaby szanse odbycia jazd i zdanie egzaminu, więc jako niedochodowi dla budżetu powinni zejść z celownika. Teraz policyjne statsy podbijać będą kierowcy.

To państwo pojebało za przeproszeniem do cna.

Zakłada ono bowiem, że wiekszość kierowców to ukryci mordercy i samobójcy, których finansowo należy motywować do pozostania przy życiu – dzięki fotoradarom.

W związku z czym stawia się kolejne radary stacjonarne, także ukrywa się radary w prywatnych samochodach Straży Miejskiej, planuje kontrole „kaskadowe”. Ale to kurwa mało !

W tej krainie mlekiem i miodem płynącej – teraz pośle się za przekraczającymi prędkość helikoptery radarowe i drony – bezzałogowe, latające radary:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,13159622,_DGP___Teraz_napuszcza_na_kierowcow____drony.html#BoxBizTxt:

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ma już 375 fotoradarów, 29 aut wyposażonych w urządzenia rejestrujące i armię urzędników, liczącą w samej centrali ponad 700 pracowników (cztery lata temu było ich 50).

Według „DGP” w planach jest wysłanie nad drogi dwóch śmigłowców z fotoradarami, potem kolejnych, a nie wykluczone – nawet dronów, czyli specjalnych bezzałogowych samolotów. Zdaniem GITD godzinny przelot nad trasą z Warszawy do Krakowa – to murowane zarejestrowanie tysiąca wykroczeń i tyleż mandatów dla kierowców. B. minister transportu Jerzy Polaczek twierdzi, że GITD wynaturzył się i dziś w najmniejszym stopniu zajmuje się bezpieczeństwem transportu drogowego. Za to jest gigantyczną maszynką do łupienia kierowców.”

Coś podobnego. Przedzież Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Miejska i Policja ma ZARABIAĆ a nie dbać o poprawę bezpieczeństwa – badania dowodzą przeciez, że za radarem wszyscy przyspieszają i jadą szybciej, niż na odcinkach radarów pozbawionych, tak więc jedynym przez radary „poprawionym bezpieczeństwem” – jest finansowe:

http://moto.gadu-gadu.pl/5766416342385144675/fotoradary-sieja-zagrozenie-na-drogach

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/nowe-fotoradary-maja-zapewnic-krociowe-zyski

http://moto.onet.pl/1674385,1,pieprz-radary-akcja-kierowcow-przeciwko-polowaniu,artykul.html?node=13

Za radary zabrał się też NIK: http://moto.gadu-gadu.pl/5823307739797259689/prawo–fotoradary-pod-kontrola-nik

Polska jest biedna i potrzebuje pieniędzy, zaś największą szansę na ich zdobycie upatruje oczywiście w kieszeniach obywateli wyżyłowanych już wszelkimi mozliwymi podatkami i opłatami do żywego mięsa. Tylko gdzie kurwa idą te pieniądze ? Bo przecież do tych obywateli w żadnej formie nie wracają ? Na samolotowe, cotygodniowe podróże Tuska W-wa – Trójmiasto ?

Na leczenie chorych w ZK, którym zarzuca się symulowanie w efekcie czego schodzą z tego jebanego radarowego padołu łez ? (http://wyborcza.pl/1,87648,13152844,Dostal_kare_smierci.html)

Ktoś przewrotnie zaproponował, aby w ramach dbania o bezpieczeństwo jak państwo utrzymuje – a nie o kasę – montować we wszystkich brykach, tych wjeżdżających do Polski turystycznie i handlowo też – ograniczniki prędkości do 50 km/h. Radary staną się zbędne. Drogówka w zasadzie też. Państwo nie zarobi – ale jakże będzie miło i bezpiecznie. Kierowcy przestaną stękać nad stanem dróg. Nikt nie będzie walczyć o autostrady i drogi ekspresowe – bo będą niepotrzebne dla rakiet poruszających się 50 kilo na godzinę. Polska zamiast z Radarowej stanie się Spacerowa. Jakże cudna ta wizja. Politykom drżącym o nasze zdrowie i życie ten pomysł powinien przypaść do gustu.

Chyba że ta troska o ludzi i promocja Polski jako „kraju bezpiecznych dróg” jest tylko maską żądzy zarobienia pieniędzy. Która ani na drogi, ani na pospólstwo przeznaczona nie będzie. O co się obawiamy.

Mamy także inną propozycję – odmowy przyjęcia mandatu. Sądy zajmą się wreszcie „przestępcami” większymi niż posiadacze 0,33 gr marychy. Ci od marychy nie przysporzą przecież Rostowskiemu 1,5 mln wpływów rocznie, nadzieja tylko w kierowcach, więc to na ich sprawy będzie polityczny nacisk.

http://www.tojedobre.pl/2432/Pacz-radar

W razie niewyraźnego zdjęcia z radaru – niewskazanie kto prowadził grozi także mandatem, ale nie wymierza się już punktów – wskazujmy więc wymiarowi sprawiedliwości wszystkich, którzy danego dnia mogli prowadzić samochód. I wiecie co ? Niech wszyscy powiedzą, że nie wykluczają, że to oni prowadzili. Niech Sąd przesłucha w każdej sprawie po 20 takich świadków. Bo musi. I uniewinni obwinionego (w sprawach o wykroczenie „oskarżony” to „obwiniony”) – bo wobec braku jakiegokolwiek dowodu kto prowadził – inaczej zrobić nie może. Niezłym rozwiązaniem jest wskazanie naszych znajomych zza granicy, którzy w okresie strzelenia foty naszej bryce byli w Polsce i prawdopodobnie nią jeździli o ile sobie dobrze przypominamy – przesłuchanie w drodze pomocy prawnej przez konsulat trwa miesiącami. Zagraniczny ziom zaraz se przypomni 10 kolegów też zagranicznych, najlepiej nie władających j. polskim, z którymi danego dnia szalał bryką po Radarowej. Ich także należy przesłuchać. 2 latka okresu przedawnienia karalności za wykroczenie śmigną jak z bicza trzasnął.

Taką mamy wizję obywatelskiej obrony przed Państwem Radarowym i takiej własnie taktyki w odpowiedzi na państwowe przykręcanie finansowej śrubki.

A słynny rowerzysta z Białego Boru został skazany za przekroczenie prędkości … bardzo słusznie. Przekroczył dozwoloną prędkość o 13 km !!! Goły !!! Mógł kogoś zabić ! Tymi gaciorami na głowie … tysiaka na nim Rostowski zarobił. Kompromitacja systemu. A było to w Szczecinku: http://www.tvn24.pl/pomorze,42/sad-podtrzymal-wyrok-golas-na-rowerze-ma-zaplacic-1100-zl,293537.html

Walka trwa ! http://ryfinski.blog.pl/2013/01/21/uwaga-pirat/

Edit 2.II.2013:

Nasi oprawcy kupują drukarnię mandatów: http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Inspektorat-od-radarow-kupuje-drukarnie-mandatow,wid,15290896,wiadomosc.html

Tu do pobrania aplikacja na smartfony ostrzegająca przed radarami i fotoradarami: http://yanosik.pl/

EDIT 20. 03. 2013 r.:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/radar-iskra-klamie-czy-nie,1287333,324

Radar iskra zawyża wyniki pomiaru. O 20-30 km/h. Czyli konkret.

Policja nie zgłaszała procudentowi nieprawidłowości. No proszę was … akurat policja ma interes w zgłaszaniu. Śmieszne.

Nie przyjmujcie mandatów i niech sprawa idzie do Sądu – tam trzeba złożyć wniosek o eksperyment procesowy z udziałem biegłego SPOZA organów policyjnych i przetestowanie pomiarowania z weryfikacją innymi urządzeniami. Dziękuję, do widzenia.

Producent zadowolony – policja nie zgłasza nieprawidłowości. Policja zadowolona – zawyżone pomiary = więcej mandatów lub wniosków o ukaranie i wyrobienie statystyk. Reka rękę myje.

Radar Iskra mierzy prędkość nawet stojącego auta – wystarczy, że pracują w nim wiatraki:

http://www.wiocha.pl/892772,Tak-nas-robia-w-balona

EDIT 25. 03. 2013 r.

Czego jaki polityk albo polityczny stanowiskowy nie zadeklaruje – to apriorycznie można te deklaracje skwitować uniwersalnym „gówno prawda” – i mamy 100% pewności, że się nie pomylimy.

Można się zakładać :D

Dochody z łapanek radarowych miały iść w 100% na drogi. Pamiętacie, prawda ? Sławomir minister Nowak się zaprzysięgał.

No i wyszła nasza racja – znaczy, że gówno prawda.

Pójdą co najmniej w połowie na … na co ?

Ależ oczywiście – NA ZAKUP NOWYCH RADARÓW !!!

Reszta pewnie pójdzie na te drukarnie mandatów a drogi jakie są – takie będą.

Nie, to nie są jaja:

http://www.fakt.pl/Pieniadze-z-mandatow-pojda-na-nowe-fotoradary,artykuly,205172,1.html

http://biznes.onet.pl/fakt-polska-zaglebiem-fotoradarowym,18490,5452587,1,prasa-detal

EDIT 9. IV. 2013 r.

http://moto.onet.pl/1679823,1,szok-chca-nowych-uprawnien-dla-itd,artykul.html

Niedługo każdy urzędnik w Polsce będzie mieć prawo do potraktowania wroga tego państwa i polityka – czyli każdego zwykłego, niefunkcyjnego obywatela paralizatorem i odstrzelić mu jaja.

EDIT: 15. IV. 2013 r.

Ja mierzą prędkość radary: TIR na wstecznym 94 km / h ….

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VbLQk-qs1yU

EDIT: 6. V. 2013 r.

Mandaty wymierzone po ustrzeleniu radarem Iskra – można wyrzucić do kosza !

http://moto.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNjQsOCw5NzMzMjI3OCwyNDA2NTYxNTUsMTIwMzA2NDYsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

http://www.sfora.pl/Policja-z-nielegalnymi-radarami-Te-mandaty-wyrzuc-d%20%20o-kosza-a54266

Polecamy bycie na bieżąco: http://prawonadrodze.org.pl/

EDIT 24. 08. 2013

ANULUJ SOBIE MANDAT !!!

http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat

EDIT 29. 08. 2013 r.

Iskra kaput.

http://www.youtube.com/watch?v=iHgkQUPs-uI

Ada

Komentarze

 1. Posted by ada on Styczeń 27th, 2013, 11:51 [Reply]

  Świeży powiew rozsądku w Sądzie: http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-szok-sad-zjechal-policje-za-bezsensowne-lapanki-radarowe,nId,718022

 2. Posted by ada on Styczeń 31st, 2013, 19:33 [Reply]

  Sposób na fotoradary Wojciecha Cejrowskiego: http://mdziennik.pl/auto/news-auto/cejrowski-ujawnia-sposob-na-mandat-z-fotoradaru-zastosuje-z-wielka-przyjemnoscia
  Ha, ha, ha, dobre !

 3. Posted by ada on Marzec 8th, 2013, 13:36 [Reply]

  Nie dajcie się oszukać mundurowym – bardzo przydatny artykuł: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/nie-daj-sie-mundurowym-oni-moga-sie-mylic,1876660,324

 4. Posted by ada on Marzec 27th, 2013, 22:49 [Reply]

  Radar-troll :D
  http://kwejk.pl/obrazek/1725246/fotoradar-troll.html

 5. Posted by ada on Maj 6th, 2013, 10:39 [Reply]

  Mandaty wystawione na podstawie pomiarów z radarów Iskra – nieważne !!!
  http://www.sfora.pl/Policja-z-nielegalnymi-radarami-Te-mandaty-wyrzuc-d%20%20o-kosza-a54266

 6. Posted by ada on Sierpień 22nd, 2013, 17:33 [Reply]

  „z urzędnikami z GITD da się wygrać. Udowodnił to Artur Wdowczyk, prawnik z Warszawy, który nie chciał przyjąć mandatu wystawionego na podstawie nieczytelnego zdjęcia. – Dostałem mandat z GITD za przekroczenie prędkości. Postanowiłem to wyjaśnić, bo nie pamiętałem, kto wtedy prowadził. Było to przecież kilka miesięcy wcześniej – wyjaśnia. Kiedy jednak poprosił o zdjęcie, okazało się, że jest ono całkowicie nieczytelne. W ten sposób Wdowczyk nie mógł wskazać, kto prowadził wtedy auto. Urzędnicy GITD chcieli jednak ukarać go mandatem za niewskazanie prowadzącego… Wdowczyk odmówił przyjęcia i tej kary. – Nie rozumiem, dlaczego miałbym być ukarany za to, że czegoś nie wiem. Przecież to nienormalne – tłumaczy. Sprawa trafiła do sądu, który stwierdził, że GITD nie ma uprawnień by żądać ukarania właściciela aut, który nie potrafi wskazać, kto prowadził samochód w momencie zrobienia fotografii.

  To jednak był zbyt duży policzek dla GITD, który postanowił odwołać się od wyroku. I tu niespodzianka! Bowiem w czwartek sąd drugiej instancji wydał prawomocny wyrok, w którym po raz kolejny przyznał rację kierowcy! – To jest tryumf państwa prawa nad swobodnym interpretowaniem przepisów przez urzędników i polityków na niekorzyść obywatela – mówi Wdowczyk. Co ciekawe, na rozprawie, która może mieć kolosalne znaczenie dla działalności GITD, nie pojawił się żaden jej przedstawiciel. Czy inspektorzy odstąpią teraz od karania kierowców , którzy nie potrafią powiedzieć, kto prowadził ich samochód? Raczej nie. – Na razie czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Jednak do tej pory w kilkuset podobnych przypadkach sądy uznały naszą rację – mówi Alvin Gajadhur z GITD.”
  Link do artykułu: http://superauto24.se.pl/przepisy/mandaty-z-fotoradarow-nielegalne_308426.html
  I kolejny:
  „W październiku 2012 roku Rzecznik Praw Obywatelskich zakwestionowała prawo ITD do zarządzania danymi osobowymi kierowców i ich przechowywania – w tej kwestii po prostu nie ma przepisów. Oznaczałoby to jednak zupełny paraliż systemu fotoradarów, więc głos RPO został pominięty. Już w 2013 r. okazało się, że ITD bezprawnie nakłada mandaty na tych kierowców, którzy nie chcą lub nie mogą wskazać sprawcy przekroczenia prędkości. Karanie takich wykroczeń należy do uprawnień policji. Zgodnie z prawniczą wykładnią ITD nie ma nawet prawa przekazywania takich spraw sądowi. To jednak nie przeszkadza „krokodylkom” w ciągłym wysyłaniu druków zawiadomienia o przekroczeniu prędkości z żądaniem przyznania się do winy lub wskazania sprawcy. Co ważne, druk ten nie zawiera zdjęcia sytuacji. Można je obejrzeć dopiero w sądzie. ”
  Link: http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Fotoradary-stacjonarne-sa-niezgodne-z-prawem,wid,15894871,wiadomosc.html?ticaid=1112c3&_ticrsn=5
  I tutaj: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130723/POMORZE/130729850
  Strona na fb podająca aktualności w temacie: https://www.facebook.com/NielegalneRadaryDoKosza

Komentarz