Legalny alkohol i nielegalna marihuana.

Opublikowano 13 maja, 2013

 

Niewiele brakowało a doszłoby znów do poważnej tragedii, w której pierwsze skrzypce grał alkohol a dyrygentem byli studenci…

Która to już w ostatnim miesiącu „awantura” w wyniku działania tego narkotyku?

Ile osób jeszcze musi zostać okaleczonych aby „publiczność” oglądająca codzienną telenowele zrozumiała, że maryśka „nie robi” takich rzeczy?

Dlaczego jest nielegalna a gorsze rzeczy są popularno dostępne, mało tego w dodatku są promowane na każdej masowej imprezie. Gdzie bez jakiegoś alkoholowego incydentu nie może się obyć….

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Mlodzi-mezczyzni-poranieni-nozami-podczas-juwenaliow-w-Krakowie,wid,15638146,wiadomosc.html?ticaid=110912

Jeszcze jako komentarz – 2 pytania do narkofobicznych p-osłów:

- ilu sprawców przestępstw znęcania nad rodziną w chwili czynu pozostawało pod wpływem alkoholu ?

- a ilu pod wpływem marihuany ???

Nie prowadzi się takich statystyk w wymiarze sprawiedliwości ? To poproście o nie biegłych sądowych psychiatrów i psychologów opiniujących poczytalność i związek uzależnienia z przestępstwem w tych sprawach. Powiedzą wam jak wygląda sytuacja.

Co do statystyk pozostałych przestępstw, pisaliśmy o tym tutaj:

http://idealistka.wolnekonopie.org/2013/03/26/marihuana-najlepszym-przyjacielem-policjanta/

Ale przypomnimy raz jeszcze:

Na 645 zabójstw – 318 z nich popełniono pod wpływem alkoholu. 323 – na trzeźwo. Raptem 4 – pod wpływem nieokreślonego rodzajowo narkotyku.

Nieumyślne spowodowanie śmierci w sumie: 122 przypadki. Pod wpływem alkoholu: 19. Reszta sprawców trzeźwa, pod wpływem środków odurzających – ani jednej osoby.

Przestępstwa z użyciem przemocy (bójki, pobicia z uszkodzeniami ciała): w sumie: 12.483. W tym sprawców pijanych w czasie czynu: 4746 sztuk. Trzeźwych: 7.737 sztuk. Pod wpływem jakiegokolwiek środka odurzającego – 1 sztuka.

382 zgwałcenia – 249 sprawców popełniło je pod wpływem alkoholu. 40 było trzeźwych. 2 było pod wpływem nieokreślonego rodzajowo narkotyku.

Polityczne argumenty o rzekomym „niebezpieczeństwie” jakie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli niesie za sobą legalizacja marihuany są o dupę potłuc i nie mają oparcia w niczym.

Kompletnie w niczym – czego byście się nie czepili.

 

Mało – jakoś nie sposób nie spostrzec zapoznając się ze statystykami wymiaru sprawiedliwości – że wśród sprawców najcięższych przestępstw – osób po spożyciu środka odurzającego jest dramatycznie mniej od … tych trzeźwych jak przysłowiowa świnia.

Wnioski ? :D

666

Komentarz