Uprawa marihuany w celach naukowych

Opublikowano 22 października, 2013

DSC_7587

Jak zapewne czytaliście już prawie wszędzie – Bioinfo Instytut zapowiedział możliwość rozpoczęcia eksperymentu.

Na fejsie niektórzy narzekali że eeeee, dopiero a miało być wcześniej – zameldujcie o tym roślinom Instytutu rosnącym w systemie outdoor. Niech się Wam chamki tłumaczą ! Czego tak wolno kwitły ?! ;)

 

DSC_7592

 

Czytaliśmy już bzdety o rzekomej „luce w prawie” dzięki której eksperyment może się odbyć, o biednych, nieletnich dzieciach które jako uczestnicy eksperymentu się uzależnią oraz w komencie jakiegoś mondrołka komentującego pod artykułem w „natemat” o tym, że eksperyment jest „kliniczny” i trzeba sprawdzić czy jest na niego 100 mln euro czy coś w ten deseń :D

 

 

DSC_7591

 

W każdym bądź razie fala głupoty przelała się przez media i komentarze rzeką szeroką, każdy próbował pokazać co tam ma do absolutnie koniecznego  powiedzenia, ale jak to zwykle bywa  tylko nieliczni coś mądrego faktycznie do powiedzenia mieli.
Choć refleksyjnie i uczciwie musimy stwierdzić, że w porównaniu do ostatnich popisów członków macierewiczowej Komisji najgłupszy nawet koment w sprawie eksperymentu znajduje się na poziomie do którego cała ta Komisja nie jest w stanie wzlecieć.  Znaczy nie jest dobrze, ale nie jest tak najgorzej.

 

DSC_7531

 

Tylko wiecie, nie przyjmujcie „Rońda style” – obawiamy się bowiem, że skoro eksperyment ma badać zmiany w procesach poznawczych, czyli innymi słowy zmiany w intelekcie, to jednak jakiś ten intelekt  powinno się mieć i zaprezentować, coby przez selekcję przejść.

 

 

DSC_7530

A kończąc z żartami.

Substancja do badań planowanych przez Instytut ma być uzyskiwana z roślin uprawianych w warunkach spełniających najwyższe standardy, podobnie jak te na zdjęciach.

Rośliny wyglądają pięknie.

 

DSC_7519

 

DSC_7515

 

DSC_7590

DSC_7533

 

DSC_7589

Można? Można :)

Przedstawicielom mediów udzielamy bezpłatnej licencji niewyłącznej na wykorzystywanie zdjęć  umieszczonych w tym wpisie bezterminowo, na polach eksploatacji: publikacji w mediach, niezależnie od formy wydania, w internecie, przerabiania, fotomontażu, publikacji samodzielnej bądź łącznie z informacją, artykułem albo reportażem,  pod warunkiem, że same fotografie będą wykorzystywane wyłącznie nieodpłatnie i nie będą stanowiły samodzielnego przedmiotu umów o charakterze majątkowym lub zobowiązaniowym.
cdn.
/coś nie działa serwer i jak coś to nie nasza wina/

*****************************************************************************************************

Edit 3. XI. 2013 r.

http://wolnekonopie.org/2013/11/01/atak-policji-na-jednostke-badawcza-bioinfobank-i-zablokowanie-eksperymentu-badawczego/

Ada

Komentarze

 1. Posted by sctr47 on Październik 22nd, 2013, 21:25 [Reply]

  można wiedzieć co to za odmiana ta czarnulka? piękny fenotyp. Jestem mega ciekawy

 2. Posted by Conradino Beb on Październik 23rd, 2013, 08:08 [Reply]

  Koniecznie podajcie odmianę, czy to F1 od jakiegoś znanego breedera, czy jakiś rodzimy wynalazek? Jesli kwitly tak długo, to maja na pewno 30-40% genów sativy, ale feno piękne, to fakt!

 3. Posted by ada on Październik 23rd, 2013, 21:07 [Reply]

  To uprawa Bioinfo a blog Idealistki nie mającej z Bioinfo żadnych powiązań :D
  Nie dysponujemy wiedzą na temat nazw odmian, tym bardziej nasionami.
  O nazwę tych czarnych krzewów sami się dopytujemy i w końcu dopytamy jak ktoś tam znajdzie czas żeby z nami porozmawiać :)

 4. Posted by 123 on Listopad 1st, 2013, 17:04 [Reply]

  Słaby ten płotek :) . Aż dziwne że po zapachu nie przywiało tam jakichś amatorów nie dbających o bilety :) . Co ja bym zrobił trafiwszy w lesie na takie pole, albo posiadawszy jakiekolwiek wskazówki gdzie to? Eh nie wiem, pokusa poczęstunku nieodparta. Nie żeby zaraz cały krzak, ale taką boczną łodygę może :) . Eh. No tak to z ludźmi jest.

  • Posted by ada on Listopad 3rd, 2013, 09:42 [Reply]

   Uprawa nie znajduje się w lesie ani w polu, tylko na terenie ogrodzonej murem placówki naukowej posiadającej dodatkowo wewnętrzne ogrodzenia i to ogrodzenie uprawy które widzisz na zdjęciach. Co byś zrobił gdybyś jakoś się tam dostał ? Ładnie nagrywałbyś się od samego wejścia na monitoringach i wzbudziłbyś wszystkie alarmy i czujki i w ciągu kilku minut, zanim byś doszedł do uprawy – zwaliłbyś sobie na głowę oprócz pracowników naukowych – 2 uzbrojone firmy ochroniarskie i dodatkowo policję. Legalne uprawy podlegają szczególnym warunkom zabezpieczeń, które muszą być spełnione, aby Inspekcja Farmaceutyczna nie wydała zakazu uprawy, którą kontroluje. Mimo powiadomienia Policji o eksperymencie i uprawie i dostarczeniu wszystkich dokumentów poświadczających legalność przedsięwzięcia ok. pół roku temu oraz kontroli uprawy pod względem zabezpieczeń przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Farmaceutycznej w dniu 25 października 2013 r. – jak pewnie wiesz zadziałały „siły wyższe” i 30 października 2013 r. stało się to: http://wolnekonopie.org/2013/11/01/atak-policji-na-jednostke-badawcza-bioinfobank-i-zablokowanie-eksperymentu-badawczego/, także teraz uszczknąć nie ma czego, chyba że na Komendzie.

 5. Posted by pytanie on Listopad 3rd, 2013, 20:53 [Reply]

  Masakra co się stało. Ale „To nie jest koniec eksperymentu, byliśmy na to przygotowani” mowi ktos tutaj w komentarzach: http://www.wykop.pl/link/1714774/koniec-eksperymentu-z-marihuana/ kto mowi ze pracuje w Instytucie .. Kurcze, brakuje info w necie, co się dzieje dalej ze sprawą.

  • Posted by ada on Listopad 3rd, 2013, 21:50 [Reply]

   A co się miało dziać przez święta i wolne dni ? Będzie się dziać, będą pisać, spoczko, to za głośna sprawa, żeby nie pisali. W poniedziałek pewnie media się na nich wszystkich rzucą.

Komentarz