Policja z Gdańska i BioinfoBank Instytut – sponsorami tygodnia bez Smoleńska i mamy małej Madzi :)

Opublikowano 4 listopada, 2013

DSC_7604

 

Internet roznoszą informacje, domniemania i brednie oraz liczne roszczenia bliżej niezidentyfikowanych osób z kategorii „inteligentny inaczej” żądających udowodnienia im różnych różności, których z łatwością same mogą dowiedzieć się z internetu nie ruszając leniwej dupy z fotela.

Cały ten zgiełk wywołał artykuł Jakuba Gajewskiego opublikowany na stronie www Wolnych Konopi http://wolnekonopie.org/2013/11/01/atak-policji-na-jednostke-badawcza-bioinfobank-i-zablokowanie-eksperymentu-badawczego/

W oczekiwaniu na oficjalne oświadczenia, dementi policji na te oświadczenia i dementi na dementi co niewątpliwie da wszystkim odetchnąć od Smoleńska i mamy małej Madzi – postanowiliśmy i my zabrać głos. Bo tak się składa, że co nieco od jakiegoś czasu na temat eksperymentu i procedur prawnych niezbędnych do jego przeprowadzenia wiemy.

Przede wszystkim – BioinfoBank jest jednostką naukową. Wpisanie nazwy firmy w wyszukiwarkę przynosi ponad 50.000 stron z informacjami na temat jednostki wraz ze spisem i punktacją dorobku naukowego – zarówno spółki jak i członków jej Zarządu.

Średnio przytomny szympans jest w stanie te informacje zdobyć przy pomocy kilku kliknięć myszką.

Tyle, że trzeba faktycznie chcieć się czegoś dowiedzieć.

Na fb, wykopie, w komentarzach można przeczytać „a gdzie jest spis dorobku ?” albo „udowodnijcie że to jednostka naukowa”

:D

Tępe młoty.

Jak zobaczycie sami co to za instytucja i kim są członkowie jej Zarządu oraz co sobą reprezentują – może do was dotrze jakimś cudem, że niczego nikomu udowadniać już nie muszą. A już na pewno nie prymitywnym krzykaczom z netu.

Niektórzy domagają się udowadniania, że eksperyment jest legalny :)

Sorki, ludzie, ale w dupach wam się poprzewracało dokumentnie.

Nikt ani nie ma obowiązku, ani nie będzie się przed pospólstwem tłumaczył i publikował stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa dokumentacji liczącej tysiące stron – z której ani jeden tępy tłuk tak wrzeszczący na forach nie jest w stanie zrozumieć ani jednego słowa, ani podstawy prawnej, ani w ogóle niczego. Jest w stanie ogarnąć wiedzą i rozumem procedury i wymogi eksperymentu badawczego BioinfoBanku dobry prawnik-praktyk wykonujący zawód sędziego (wydziału karnego lub sądownictwa administracyjnego), prokuratora albo adwokata, inspektor farmaceutyczny, ale poza nimi kandydatów do pojęcia tak skomplikowanej materii to nie widzimy.

To nie społeczeństwo czy internauci oceniają legalność czy nielegalność eksperymentu – ale organy administracji i zrobiły to półtora roku temu, zezwalając w odpowiednim trybie prawnym na eksperyment a tym samym wszystkie jego fazy.

Chyba krzykacze nie podejrzewają nikogo o równą jak ta, jaką reprezentują całym swoim jestestwem i słowem głupotę – udzielania wywiadów prasie i mediom, publikacji, ogłaszania naboru przez BioinfoBank do eksperymentu … nielegalnego i stanowiącego przestępstwo ? :D

Żadnego cymbała nie zastanowił fakt, iż mimo ukazujących się od pół roku publikacji ze zdjęciami uprawy produktu przeznaczonego do standaryzacji i użycia w eksperymencie – żaden organ wymiaru sprawiedliwości nie zrobił od 8 miesięcy wjazdu na uprawę ?

Really ? Zero refleksji co do przyczyn takiego stanu rzeczy ? :D

Policja i prokuratury były powiadomione o eksperymencie i uprawie od ok. pół roku – 8 mies. temu. Jedna z jednostek policji pisała opinię dla Inspektoratu Farmaceutycznego odnośnie bezpieczeństwa uprawy. Policjanci bezpieczeństwo legalnej uprawy ocenili negatywnie przewidując wzrost przestępczości związanej z ewentualnymi kradzieżami czy napaściami na uprawę jednostki naukowej.

W jednym się nie mylili – nie wiadomo ile postępowań będą mieli za popisy na akcji 30 października 2013 r. sami policjanci. Na pewno liczba spraw p-ko nim statystyki poprawi.

Policja i prokuratury wiedziały o wszystkim.

30 października uległy nagłej „dezorientacji”, zaczadzeniu przez smoleńską mgłę i uporczywie przestały wiedzieć o czymkolwiek.

W placówce były przeprowadzane kontrole Inspekcji Farmaceutycznej – która przecież nie nadzorowałaby eksperymentu i uprawy nielegalnych. Ostatnia kontrola inspektorów miała miejsce w piątek 25 października 2013 r. 5 dni przed abordażem na placówkę przez KWP w Gdańsku.

Ważnym znakiem zapytania jest sugerowana rzekoma „niewiedza” organów odpowiedzialnych za zdarzenia z dni 30 i 31. X. 2013 r. co do legalności eksperymentu czy istnienia i statusu BioinfoBank – bezkrytycznie powtarzana przez internetowych trolli i część przedstawicieli mediów.

Wskazać należy, że organy państwowe mają swobodny, bezproblemowy dostęp do uchwał, decyzji i postanowień organów państwowych – a ponadto komplet dokumentów został im wraz z pisemna informacją o eksperymencie i uprawie przekazany ponad pół roku temu.

Uznać należy, że argument „braku wiedzy i świadomości” oraz rozpowszechniane po kompromitacji KWP Gdańsk rzekomych wątpliwości wobec BioinfoBank i eksperymentu mają tylko jeden cel – ukrycie niekompetencji odpowiedzialnych za akcję, uchybień w toku czynności i odwrócenie uwagi od rzeczywistej przyczyny, jaka legła u podstaw podjęcia represji wobec instytutu naukowego i jego pracowników.

Szczęście w nieszczęściu – że Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim zdołała wydobyć od policjantów zatrzymaną dokumentację eksperymentu – która z przyczyn znanych tylko policjantom i sprzecznie z przepisami nie została w ogóle dołączona do akt (też należałoby spytać – to po co wobec tego została zabezpieczona i zabrana ?), zapoznać się z toną skomplikowanej prawnie dokumentacji, ogarnąć to wszystko i podjąć jedynie słuszną decyzję – o zwolnieniu zatrzymanych i przesłuchaniu ich w charakterze świadków.

Decyzja odmienna bowiem w świetle istniejącego stanu prawnego – nie byłaby w stanie się obronić i skompromitowałaby każdy organ.

Gdzieś jest drugie dno – bo nic nie dzieje się bez przyczyny.

Nie jesteśmy skłonni podzielać opinii Jakuba Gajewskiego o wpływie zorganizowanych grup przestępczych władających wartym kilkadziesiąt milionów rocznie czarnym rynkiem marihuany na organy policji.

Nam się za to jarzy i kojarzy zbiegający się ze zdarzeniami ogłoszony w mediach spadek popularności PO na rzecz narkofobicznego PiSu, któremu dzięki takiemu ruchowi PO mógłby podebrać tą część elektoratu, który jest „zabijany na śmierć” przez marihuanę i w niej upatruje zła wszelkiego oraz upadku zarobków, obyczajów i łamania przez polskich muzułmanów zakazu uboju rytualnego oraz spadek sukcesów i popularności policji ostatnio regularnie dającej ciała i idącej w zaparte wprost do Wąchocka z radarami Iskra I i II :D . Nie mamy zdecydowanej opinii ani zdania co, lub kto leży u genezy zdarzeń.

Na pewno jednak eksperyment został znacznie opóźniony a miał właśnie być nabór uczestników.

Jest po żniwach konopnych. Być może więc rację ma Kuba Gajewski i duża dilerka paraliżując nabór zwiększyła swoje szansę na utrzymanie wysokiej ceny za sort i opylenie tegorocznych zbiorów …

Wątpię, czy kiedykolwiek się tego dowiemy.

(autorzy wpisu: członkowie zamkniętego panelu dyskusyjnego z google+, dziękujemy ładnie :) )

DSC_8706

EDIT: 5. XI. 2013 r.

„Na temt” napisało:

marihuana nalot na bioinfo półprodukty do wytw mj

http://natemat.pl/80815,firma-bioinfobank-chciala-badac-marihuane-policja-urzadzila-najazd-na-jej-placowke-wolne-konopie-to-zmowa-mafii-i-policji

I nasz światły jak zwykle komentarz ;) :

bioinfo półprodukty do wytw mj na temat koment idealistki z fbhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=607813879275860&set=a.201582023232383.50982.128074700583116&type=1

EDIT 2: 5. XI. 2013 r.

Bioinfo osw KWP Gdańsk

:) No, jeśli to jest prawda – to GIF prawdopodobnie popełnił przestępstwo fałszywego zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

A KWP Gdańsk – nie dopełniło kompletnie żadnych obowiązków polegających na postępowaniu wyjaśniającym i ustaleniu sytuacji prawnej, tylko porażone takim autorytetem na ślepo popędziło zamykać i zabierać bo Warszawa, sam GIF tak kazał :D

Niczym pijane dzieci we mgle.

I to podejrzenia „wytwarzania” marihuany :D Pewnie z tych „półproduktów” :D

Nie, no żenła straszna :D

Ale wstyd :D

Przypomnimy Inspekcji Farmaceutycznej jej stanowisko ?

Przypomnimy :)

bioinfo stanowisko Insp Farm

Do zadania przez dziennikarzy pytania GIF-owi – skoro rok temu w listopadzie zaakceptował stanowisko WIF – to z jakiej przyczyny teraz za przeproszeniem z gęby dupę zrobił i z jakich przyczyn o zmianie stanowiska o niestosowaniu wobec jednostki naukowej przeprowadzającej legalny eksperyment przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nie poinformował o tym BioinfoBanku ???

Ponadto cóż takiego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii w/g GIF-u się zmieniło, że art. 49, art. poprzedzające i następne – nagle przestały dla GIF istnieć ? :D Bo nowelizacji ustawy jeszcze NIE było.

Na znaczki na list do BioinfoBanku im pieniędzy zabrakło ? A na list do KWP Gdańsk pieniadze jakoś wyskrobali.

Czy może to było celowe ?

Wie GIF czym się kończą sprawy takiego wprowadzenia w błąd podmiotów naukowych w celu wmanewrowania ich w nieprawdziwe zarzuty popełnienia przestępstwa ?

Nie udało się ? Ciekawe co teraz wymyślicie.

Do hejterów i trollów – zrozumienie pisma z jpg-a powyżej wymaga co najmniej posiadania aktualnego tekstu jednolitego ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, więc walkowerem odpadacie :D Ustawy wam się nawet w necie nie zechce szukać, a nawet jeśli, to przeczytacie 1 art, który opacznie, czyli zgodnie ze swymi bezumysłowymi właściwościami pojmiecie :D Dajecie ! 3-2-1 :D

EDIT: 7. XI. 2013 r.

Treść oświadczenia BioinfoBanku:

http://biuletyn.informacji.publicznej.com/entities/dir/10/19/

Oświadczenie w sprawie badań

W odpowiedzi na doniesienia prasowe dotyczące interwencji Policji w naszej placówce pragniemy przedstawić nasze stanowisko.

 

Zgodnie z naszą wiedzą, Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) nie złożył żadnego zawiadomienia o przestępstwie, a jedynie zwrócił się do Komendy Głównej Policji o przedstawienie stanowiska (pisemnej opinii). Nie zostaliśmy dotąd poinformowani przez Policję o przyczynach i celu interwencji, a nasi pracownicy nie zostali dopuszczeni do udziału w czynności przeszukania placówki, podczas których zajęto mienie należące do Instytutu. Nie jest nam wiadome, aby ktokolwiek z przedstawicieli Inspekcji Farmaceutycznej uczestniczył w czynnościach realizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

 

Odnośnie wymaganych zezwoleń pragniemy poinformować, iż od roku jesteśmy w posiadaniu dokumentów pochodzących zarówno od Inspekcji Farmaceutycznej (w tym GIF), jak i innych organów szczebla państwowego, iż jako jednostka naukowa mamy uprawnienie do prowadzenia upraw konopi innych niż włókniste w celach naukowych (statutowych), a nadto z przepisów powszechnie obowiązującego prawa wynika legalność prowadzenia eksperymentów naukowych zasadnych w świetle aktualnego stanu wiedzy. Surowiec roślinny przechowywany był z zastosowaniem zabezpieczeń określonych przepisami prawa przewidzianych m.in. dla przechowywania broni, informacji niejawnych i środków odurzających, a na jego zbiór i szczegółowe przeznaczenie GIF od 2 miesięcy ma nam wydać zezwolenie, kierując się „zasadą poszanowania praw podmiotu ubiegającego się o zezwolenie oraz zapewnienie sprawności postępowania” (art. 36 ustawy).

 

Podniesienia wymaga również fakt, iż od dwóch miesięcy jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Gdańsku i nie podejmowaliśmy jako jednostka naukowa żadnych działań bez uprzedniej szczegółowej konsultacji z Inspektoratem.

 

Wyjaśniamy sprawę. Jesteśmy w stałym kontakcie z organami prowadzącymi niezależne postępowania. Mając na uwadze dobro naszych badań i dobro postępowania prosimy o powściągliwość w publicznym komentowaniu sprawy.

Instytut Bioinfobank”

**********

Pewnie w niedługej przyszłości na oświadczenie BioifoBanku znów odpowie KWP Gdańsk :D

Ada

Komentarze

 1. Posted by pytanie on Listopad 4th, 2013, 17:14 [Reply]

  Tutaj: http://www.wykop.pl/link/1714774/koniec-eksperymentu-z-marihuana/ był właśnie taki netowy zarzut głupi przez kogoś postawiony. Poświęciłem chwilę i odpisałem tam tak:

  „Tu jest kto rejestrował: http://www.krs-online.com.pl/instytut-bioinfobank-sp-z-o-o-krs-94216.html … Wg kolejności lecąc … prezez … Tu są publikacje prezesa: http://scholar.google.pl/citations?sortby=pubdate&hl=pl&user=42NXpHMAAAAJ&view_op=list_works 3800 cytowań w ostatnich 5 latach. Jeśli to jest mało, to pokaż co jest dużo. Potem dalej Marcin Hoffmann http://scholar.google.pl/scholar?oi=bibs&hl=pl&q=marcin+Hoffmann … też sporo publikacji, niektóre z sporą ilością cytowań, tu jest jego CV http://www.medicalgorithmics.pl/attachments/article/2/MArcin_Hoffmann.pdf Widać wyróżnienia i nagrody. Dalej nie chce mi się szukać, zarzut w sprawie wartości naukowej uważam za bezpodstawny. … Teraz .. … ogrody .. http://ogrodidom.eu/news/2032/wzor-pozwu-przeciw-parp.htmlhttp://forsal.pl/artykuly/400254,firmy_poszly_do_sadu_po_zalegle_dotacje.html …. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7999922,Po_pozwie_przedsiebiorcow_sad_kaze_PARP_placic.html … (i jeszcze takie coś http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii-sab-wa-253-10,sprawy_z_zakresu_informacji_publicznej_i_prawa_prasowego_dostep_do,10ef78b.html … PARP najwyraźniej utrudniał realizację wygranej pozywających w innej sprawie) …. NO PO 45 MINUTACH SZUKANIA STWIERDZAM: TWÓJ POST TO PASZKWIL I TYLE :)

 2. Posted by Elexin on Listopad 4th, 2013, 19:55 [Reply]

  Zmieni się rząd i co dalej? To samo moi mili Państwo.

 3. Posted by Ali on Listopad 5th, 2013, 10:37 [Reply]

  a ja bym proponował autorce wpisu jakies tabletki na głowe, nerwosol czy coś bo strasznie jej po ziole ciśnienie skacze i sie niepotrzebnie denerwuje.

  • Posted by ada on Listopad 5th, 2013, 10:40 [Reply]

   Mamy pierwszego :) Kategoria: medyczny doradca, bo każdy Polak to lekarz. Radzi w/g doświadczenia własnego. Dowcip w metrach cięty, riposta wbija w glebę :D
   Czytać mu się nie chce bo nawet nie zerknął kto jest autorem wpisu :)
   Publikujący nie zawsze jest autorem, to nie jest pojęcie tożsame, ale czego tu wymagać od hejterów.
   Słabo, bez polotu, frazes jakich miliony na komentach na wykopie i onecie, nic nowatorskiego, powtarzanie tego, co wszyscy czytaliśmy miliony razy, dobra, kto następny się tu popisze ? :D

 4. Posted by Grześ on Listopad 5th, 2013, 11:21 [Reply]

  Ja już mam tego dosyć- jestem za anarchią. Wierzę w ludzi, i mam wielką nadzieję, że wszelkie bezmózgi, fanatycy i hejterzy wytłuką się wtedy nawzajem, bo nie będą mieć przywódcy który powie im kto jest zły i zaczną się nawzajem atakować, a inteligentni ludzie poczekają w tym czasie spokojnie w domu, i jak po chwili wyjdą to nie będzie już w naszym kraju ani głupoty, ani pseudo-moralności katolikohipokryzmu, ani kłamliwych, złodziejskich rządów, i przy okazji trochę się więcej miejsca zrobi, będzie można puste domy rozwalić i posadzić drzewa, nim ktoś patrząc z kosmosu stwierdzi, że nasza planeta zbudowana jest głównie z twardego betonu i twardogłowych.

 5. Posted by Wiećmin on Listopad 13th, 2013, 18:02 [Reply]

  Ok, w takim razie czekamy na dalszy rozwój sprAwy i życzymy powodzenia. Działanie BoiInfoBanku bez wątpienia rozszerzą edukacje oraz pokażą prawdziy obraz konopii. Powodzenia i zielonej energii:)

Komentarz