Wkurw się rodzi. Kary za znęcanie nad zwierzętami i kary za posiadanie marihuany.

Opublikowano 17 listopada, 2013

wkurw się rodzizdjęcie stąd: https://www.facebook.com/RuchWkurwionych?fref=ts

Najczęstsze przestępstwa z ustaw pozakodeksowych, poza dzierżącym berło prawem o ruchu drogowym,  dzielą się 2 grupy:

1/ przestępstwa, których ścigania domaga się liczna grupa społeczeństwa, mimo niechęci i oporu w udzielaniu pomocy przez funkcjonariuszy Policji, okrutne, świadczące o bestialstwie, braku empatii sprawcy i jego obojętności na ból i cieprienia innych stworzeń, lubowaniu się w zadawaniu bólu, wzbudzające w każdym normalnym, czującym człowieku sprzeciw, przerażenie i cierpienie – a w których zapadają zupełnie nieadekwatne kary, gdyż równie nieadekwatne do czynu jest zagrożenie ustawowe, art. 35 ustawy o ochronie zwierząt,

2/. przestępstwa, które są przestępstwami w zasadzie nie wiadomo dlaczego, bo żaden interes „społeczny” nie jest przez nie narażony na szkodę – posiadanie środków odurzających,  art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ulubiony przez funkcjonariuszy policji, którzy dzięki penalizacji posiadania – przeszukując przypadkowe osoby szybko, w sposób lekki, łatwy i przyjemny nabijają statystyki i zarabiają na premie – niszcząc przy okazji życie około 30 tysiącom młodych osób rocznie.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt:

Art. 35. 1.  Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

1a.  Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2.  Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

pies utopiony z betonem na szyi

 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii:

 

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 62a. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości.

Znaczna ilość środków odurzających – to okoliczność która podnosi zagrożenie pudłem od minimum roku aż do lat 10.

Szczególne okrucieństwo przy znęcaniu się i zabijaniu zwierząt – podnosi zagrożenie pudłem z maksimum 2 do … 3 lat.

DSC_7605a

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze – z opieki nad zwierzętami mało, że nie ma kasy, to jeszcze trzeba ją wydać na takie zwierzę. Państwo ma ustawowy obowiązek dbania o bezdomne zwierzęta – nad którymi najczęściej znęcają się ludzie, w tym także zatrudnieni w schroniskach. Im zwierząt mniej – tym wydatków mniej.

Stąd takie lajtowe traktowanie zwyrodnialców.

Krótkowzroczne – bowiem sadyzm wzmocniony przekonaniem o bezkarności z powodu gównianej kary przenosi się na innych ludzi – bardzo rzadko sprawca znęcania się nad zwierzętami nie popełnił innego przestępstwa z użyciem przemocy na szkodę ludzi, czy rodziny.

kot z urżniętymi łapkami

Kary w takich sprawach najczęściej zapadają skandalicznie niskie, budząc zdumienie swoją łagodnością.

Posiadanie – ile by tego nie było – policjanci i prokurator proponują najczęściej poddanie się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem.

Nie odróżniają „znacznej” ilości marihuany od „znacznej ilości” np. kokainy – dla nich 20 gram jednego i drugiego środka odurzającego to takie samo ZŁO – tylko jakie zło ? I komu to „zło” w postaci 20 gr suszu konopi wyrządzi jakąkolwiek szkodę oprócz samego posiadającego, w przypadku którego skutki mogą nie być szkodliwe, ale wręcz zbawienne np. przy astmie opornej na standardowe leczenie.

wyrok posiadanie

Tymczasem – co dziwne – gwałcenie zwierząt w Polsce tak straszliwie dbałej o zdrowie psychiczne obywateli, czego dowodem jest białoruska restrykcyjność przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz dziki zapał w ściganiu posiadaczy – jest całkowicie bezkarne.

O ile nie wiąże się z cierpieniami zwierzęcia – o których suka, pies, czy kotka przecież nie opowiedzą, a jeśli obrażenia są wewnętrzne, a przy gwałcie zazwyczaj są tylko takie, bo zwierzę jest porozrywane w środku,  to ich na zewnątrz nie widać i zwierzę zdechnie „z przyczyn naturalnych”.

Nikt na sekcję zwłok kasy wydawać nie będzie.

Tak samo będzie jesli zwierzątko padnie – nie będzie wiadomo czy to np.  parwowiroza, czy po brutalnym gwałcie z powodu porozrywania jelit i wszystkiego w jamie otrzewnej – nikt tego nie sprawdzi.

DSC_8844

DSC_8843

(„Nie” nr 34/2013)

Bez pomocy adwokata posiadacz marihuany praktycznie nie ma szans na skuteczne skorzystanie z art. 62 „a” ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czy umorzenie z powodu znikomej społecznej szkodliwości czynu przy posiadaniu ilości większych niż „nieznaczne”.

Ba !

Bez zaniesienia prokuratorowi czy Wysokiemu Sądowi – wydrukowanego orzecznictwa sądów apelacyjnych albo uzasadnienia nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – zainteresowany ma marne szanse dotarcia do mózgów osób zatrudnionych w wymiarze sprawiedliwości, z informacją, że ilości do 10 gr marihuany to ilość „nieznaczna” w rozumieniu ustawy, a od tej ilości do ilości „znacznej” jeszcze jest daleka droga.

char używania a karahttp://spliff.com.pl/bibloteka/raport_posiadanie_narkotykow.pdf

Mało, nasza prawica zgłosiła projekt nowelizacji,nie, nie przestępstwa znęcania się nad zwierzętami :D

Pfff, no skąd !

Gdzieżby znowu :D

Posiadania znacznych ilości, prosz:

12 lat za MJ SP

Paranoja jest tego typu, że za ilości „znaczne” uznaje się – w zależności od sędziego, sądu, województwa – albo ilość pozwalającą na jednorazowe odurzenie kilkudziesięciu osób, albo kilkuset.

Jesli macie pecha i wpadliście w Jeleniej Górze, a biegły uzna, że ilością wystarczającą do odurzenia się 1 osoby wystarczy 0,5 gr albo nawet mniej tego suszu, co go tam u was znaleźli – to przy 10 gr macie ilość znaczną, bo jak byk odurzyć się może osób 20 w/g pana biegłego.

W Lublinie byście mieli umorzenie – a w Jeleniej zaostrzoną kwalifikację od roku do lat 10 :D

Fajnie, nie ?

I spróbujcie to przeskoczyć !

Na pewno nie wiecie także, że posiadanie znacznej ilości marihuany jest dla naszego ustawodawcy równie spolecznie szkodliwe, jak znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad rodziną ? (art. 207 par. 2 k.k.)

Też od 1 roku do 10 lat !

Serio, sprawdźcie sobie.

/po kliknięciu w screen otworzy się duży/

kwalifikacja a waga

waga MJ a rodzaj karywaga MJ a wymiar kary pozb woln

waga MJ a zaw wyk karyhttp://spliff.com.pl/bibloteka/raport_posiadanie_narkotykow.pdf

Odwrotnie przy przestępstwach znęcania się nad zwierzętami – tam dzikie i najczęściej bezskuteczne  boje toczą organizacje prozwierzęce.

Kary ?

Ekhm, ekhm …

zwierzęta rodzaje karzwierzęta skazania pods statystykzwierzęta porównanie skazańhttp://www.iws.org.pl/pliki/pliki/raporty11/AR_Ostaszewski%20P%20Stat%20obraz%20przest%20zn%C4%99cania%20si%C4%99%20n%20zwierz%C4%99tami%202011.pdf

Ustawodawca niby powinien być racjonalny – takie jest założenie. Tego wymiar sprawiedliwości powinien się trzymać.

Ale niestety zakładanie „racjonalności” naszego ustawodawcy jest równie durne, jak zakładanie pokojowego i pełnego miłości, radości i tolerancji przebiegu Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada.

Głupie jest także w przypadkach znęcania nad zwierzętami oczekiwanie na równie żwawą i radosną chęć wykrycia przestępstwa przez policjantów, jak podczas publicznych, upokarzających przeszukań w celu odnalezienia 1 jointa pod dyskotekami, na koncertach i marszach Wolnych Konopi …

policja nie pomaga

Co widać przy porównaniu zagrożeń ustawowych i praktyki stosowania przepisów art. 35 ustawy o ochronie zwierząt i art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

460 elementów do usunięcia

Jakiś obrońca wymiaru (nie)sprawiedliwości zaraz zakrzyknie, że nie znamy okoliczności spraw o znęcanie nad zwierzętami i o posiadanie narkotyków.

utopiona suniahttp://www.mmtrojmiasto.pl/465723/2013/11/22/do-worka-wlozona-psa-obciazono-kamieniem-i-wrzucono-do-jeziora-zlapano-winnego-drastyczne-zdjecia?category=spozaMiasta

 

Otóż znamy.
Znamy tysiące takich spraw.
W żadnej sprawie o znęcanie się nad zwierzętami tak łagodnie potraktowanej przez wymiar sprawiedliwości – nie istniały okoliczności łagodzące, albo świadczące o mniejszej społecznej szkodliwości czynu niż w przypadku którejkolwiek ze spraw o posiadanie marihuany na własny użytek.
ukrzyżowanie białego pieska
 Które to posiadanie – siłą rzeczy „społecznie” szkodliwe być nie może – zaprzecza temu logika.
Jednostka nie jest bowiem społeczeństwem i paląc sobie – temu społeczeństwu ani nie zagraża, ani w żaden spoób nie grozi.

znęcanie zdjęcia z opisem

Natomiast tak łagodne traktowanie sprawców – co tu dużo gadać – bestialskich przestępstw nad żywymi, czującymi istotami – wzmacnia u sprawców i społeczeństwa przekonanie, że przemoc i zadawanie bólu, zabijanie – to taki tam pikuś mały.

Można.

Bo co tam.

Odstąpią od wymierzenia kary przecież :)

Albo 500 zyli grzywny się dostanie najwyżej.

Albo w ogóle nic, nawet kosztów nie trzeba będzie płacić, bo umorzą „ze zniku”.

marihuana 1,5 gr lipiec 2013

Takie pytanie do panów władza:

- ilu podejrzanych o znęcanie się nad zwierzętami – publicznie przeszukaliście ?

- ilu podejrzanym o znęcanie się nad zwierzętami przetrzepaliście chałupę ?

- ilu zabraliście telefony, komputery i wszystko, co Wam w łapy wpadło, żeby oprócz art. 35 – jeszcze coś na sprawcę znaleźć ?

Ani jednemu, prawda ?

Ani jednemu sprawcy znęcania się nad zwierzętami nie zrobiliście tego, co robicie WSZYSTKIM których podejrzewacie o posiadanie.

Ani jednemu publicznie pod Pałacem Kultury nie wsadziliście publicznie łapy w gacie.

Ani jednego nie potraktowaliście i nie  upokorzyliście tak, jak upokarzacie i traktujecie osoby przez was wytypowane na posiadaczy.

Choć często ci rozbierani do bielizny na dworcach i w metrze ludzie niczego zakazanego przy sobie nie mają.

koń spalony żywcem

I wiecie co ?

Jak ma się tego świadomość, to krew człowieka zalewa.

I chce się jakimś chujem, kurwą, czy inną pizdą rzucić.

Na tych debilnych tchórzy goniących za statystykami.

Należących zresztą do grupy zawodowej, która popełnia całkiem sporo w porównaniu do innych zawodów – przestepstw z użyciem przemocy. W tym gwałtów, pedofilii i przestępstw znęcania nad własnymi rodzinami. Nie licząc przestępstw przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków – przed którymi kryją ich jak tylko mogą koledzy i zwierzchnicy – ale to już brocha Skibniewskiej.

marihuana still unlegal

NIC w tym kraju się nie zmieni – dopóki nie wymieni się ustawodawcy i rządu.

Problem w tym, że każdy kolejny sejm i rząd jest gorszy od poprzedniego, posłowie uchwalają coraz większe i głupsze buble prawne, kolejnymi ministrami sprawiedliwościami zostawał albo natchniony misją aplikant prokuratorski od napuszonego grepsu „nikt już nie zostanie pozbawiony życia przez tego pana”, który wygenerował chyba największe koszty z tytułu odszkodowań i zadośćuczynień za „efekty” swej sprawiedliwości (których jako „sprawiedliwy” sam nie płaci – z naszych podatków to idzie), albo kopacz rowów z USA albo filozof od zarodków.

Premier Tusk – w młodości jarał, miał w/g doniesień z kolegami najlepszą trawę w mieście o czym pisał Kamil Sipowicz:

http://natemat.pl/76433,kamil-sipowicz-o-mlodosci-tuska-w-jego-pokoju-w-akademiku-mieli-najlepsza-trawe-w-miescie.

I co ? Czołowy narkofob – mimo że jakby nie patrzeć – karierę zrobił, w herę nie poszedł.

Prezydent – może nie jarał – ale sam z wielkim upodobaniem zabijał zwierzęta i fotografował się z ich trupami. Przestał odkąd został prezydentem. Przestanie być prezydentem, pewnie znowu będzie „miłośnikiem zwierząt”, co w/g se deklaruje żaląc się jak mu ciężko nie zabijać jeleni.

komorowski

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/komorowski-juz-nie-zabija-zwierzat_204387.html

http://wolnapolska.pl/index.php/Aktualno%C5%9Bci/2010100412338/myliwy-komorowski-obroca-zwierzt/menu-id-145.html

Zastanawiamy się – czy ten rząd, posłowie w ogóle kurwa MYŚLĄ ?

Co robią i jakie skutki to wszystko będzie miało ?

Promowanie i pobłażanie sprawcom przestępstw z użyciem przemocy i konstruowanie ustawowych zagrożeń analogicznie jak … posiadania marihuany na własny użytek, co nie szkodzi nikomu oprócz – a i to ewentualnie – samemu posiadającemu ???

Bo jeśli myśli i wie co z tego wyniknie i jakie społeczeństwo w tym kraju, przez takie ustawodawstwo i sterowaną statystykami praktykę, będzie za kilka lat istnieć – to takiemu rządowi i takim posłom mam do powiedzenie jedno, krótkie słowo – spierdalać.

Kogo chcecie mieć w tym kraju ?

Chlejących na umór, tępych, okrutnych młotów nie zastanawiających się nad tym, czy zamordować kota, dziecko, psa czy żonę, bo będzie im wszystko jedno, którymi łatwiej wam będzie sterować ?

Chyba tak.

wybory marihuana

 

Preent screeny i informacje pochodzą z tych stron:

http://modnie-zyrafywychodzazszafy.blogspot.com/2011_03_22_archive.html

http://www.patriot24.net/wyroki-za-znecanie-sie-nad-zwierzetami-zbyt-male-tylko-grzywna,4731

http://iozwierzaki.bloog.pl/id,4850205,title,Okrutne-przypadki-znecania-sie-nad-zwierzetami,index.html?smoybbtticaid=611ad3

http://swidnica24.pl/zaglodzony-czy-chory-ze-starosci/

więcej o znęcaniu się nad zwierzętami:

/osoby wrażliwe niech nie oglądają filmów, do filmu z którego wstawiony jest screen – bestialskiego ukrzyżowania małego, białego, grzecznego nawet w trakcie makabrycznych tortur, uległego pieska przez jakąś kurwę – nie wstawiamy linku bo nie da się tego oglądać bez wzbudzenia morderczych instynktów wobec ludzkich istot/

http://www.animal-rights-action.com/animal-cruelty-cases.html

http://animalviolence.wikispaces.com/Reseach+Project

http://www.papilot.pl/tag/znecanie-sie-nad-zwierzetami.html

http://www.peta.org/blog/animals-skinned-alive-uggs/

https://www.youtube.com/watch?v=PtAFHyXS31M
/tekst powstał prawie rok temu dzięki współpracy organizacji prozwierzęcyh – przepraszamy Was autorzy, że tak się guzdraliśmy z publikacją/
Ada

Komentarz