O nas, kontakt, regulamin

Published on Październik th, 2012


Opinie i treści wyrażane przez autorów bloga IdeaListka są wyrazem ich prywatnych poglądów i nie muszą odzwierciedlać/dotyczyć poglądów/działań Stowarzyszenia Wolne Konopie…
Publikujemy przede wszystkim wpisy własnego autorstwa, przekazujące treści o charakterze satyrycznym, branżowym, polemicznym… Wobec narkotyków (i innych problemów tego świata) zachowujemy dystans.
Nie jesteśmy powiązani z żadną organizacją społeczną, polityczną, nie reprezentujemy żadnej subkultury, znamy swoje prawa. Zapraszamy. 

BLOG DOZWOLNY OD LAT 18

Małolaty – wypad.

Kim jesteśmy ?

_niepajacu;J  : Antychryst, nacjonalista, metroseksualny lewak; używa nicka, którym głupio się do niego zwrócić w towarzystwie… ;)

_niepajacu;J  : Mógłbym zasiadać w Jury…

_niepajacu;J  : albo chcę  mieć dziecko z Panią Minister Sportu  :D

(…)

_Ada   : Ada – korzysta z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień co do swojej osoby i odmawia udzielenia o sobie jakiejkolwiek informacji.

_niepajacu;J  : Bo ?

_Ada   : BO TAK !!!

 

Kontakt z nami: idealistka.blog@gmail.com

FB: http://www.facebook.com/IdeaListka

Regulamin

1. Komentarze

_niepajacu;J   : Komentować wolno wszystko. Ja nie stawiam warunków, ale zastrzegam sobie prawo do osobistej i spersonalizowanej odpowiedzi na każdy komentarz, bez prawa do usunięcia. Możesz się odwołać do Ady. Tylko jeśli piłeś (lub leczysz się) – nie pisz. Ona zresztą i tak skomentuje co i jak będzie chciała, bez ostrzeżenia i pytania o zgodę.

_Ada   :  Komentarze mają być na temat komentowanego wpisu. Nie rozumiesz o czym piszemy ? To idź kompromitować się gdzie indziej.

_niepajacu;J   : aha, a najlepsze wypowiedzi JA nagradzam publikacją na str. głównej opatrzoną stosownym komentarzem…

_niepajacu:J   : ten blog musiałby mieć ponad 1000 wejść dziennie, żeby opłacało się publikować regulamin, ale jeśli już zdecydujesz się, Użytkowniku Drogi, używać bloga -

- używasz na własny użytek, rekreacyjnie, nie ćpasz tego! Pod wpływem ujrzanych materiałów:

_Ada   :  … nie obrażasz sobie swoich uczuć religijnych, nie pałasz nienawiścią rasową, nie grozisz sądem ani Policją,

_niepajacu:J   : … nie postanawiasz, że zostajesz gejem/lesbijką …

_Ada   :  ani księdzem, policjantem, skoczkiem narciarskim, menedżerem Dody, nieletnim dewiantem z psychozą maniakalną. Po przeczytaniu zamykasz okno – krzyżyk w prawym górnym rogu – i wracasz do świata w realu.

_niepajacu:J   : c.d. :

- treść traktujesz z należnym dystansem, cokolwiek wyznajesz, cokolwiek ćpasz, cokolwiek paczysz… czymkolwiek zajmujesz się zawodowo – na czas obecności na blogu przełącz się na tryb życzliwej interpretacji;

- startujemy w konkursie Blog Roku ej, wiec wiemy co to onet… !!

2. Przeciwwskazania

_niepajacu:J   : Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj z lekarzem – nie ma dziś zdrowych ludzi. Piszemy bloga bo:

- póki co chce nam się udzielać literacko w charakterze publicystycznym, satyrycznym, może nieco cynicznym i naiwnym

- tylko na blogu możemy dać upust swoim fantazjom, postawom, kompleksom, eh…

_niepajacu:J   : Nie czytaj bloga jeśli razi Cię poziom merytoryczny lub stylistyczny a nie masz odwagi/ zamiaru skomentować.

_Ada   : Nie myl tego bloga z onet.pl lub innymi portalami i nie miej pretensji, jeśli Twój komentarz nie zostanie zatwierdzony. Wklej go sobie tam, skąd przyszedłeś. Nie jesteśmy państwem Polską Radarową, ani wymiarem sprawiedliwości, żeby gwarantować komukolwiek tutaj wolność słowa czy cokolwiek innego. Na naszym blogu jesteś GOŚCIEM. Nie gospodarzem. I niczego drogi czytelniku i komentatorze przemeblowywać tu nie będziesz. Ani przynosić własnego chlewu.

 

3. Uwagi szczegółowe (polityczne)

_Ada   : proponuję tak:

Hiperpoprawni – wbijcie se do łba ćwoki, że na tym blogu błędy są popełniane celowo. Przeczytajcie całość, żeby załapać konwencję bloga, o ile jesteście w stanie intelektualnie ogarnąć zjawisko konwencji. Jakiejkolwiek. No.  Jeśli nie – spadówa na drzewo. Albo nie, wiecie co ? Od razu wypierdalajcie, nikt się z Wami mordować tu nie będzie, nasz blog. My decydujemy z kim nam po drodze.

Komentarze łamiące regulamin będziemy kasować, blokować czy co nam tylko do głowy przyjdzie i nawet nam ręka nie zadrży. Ani nic innego.

_niepajacu:J   :  Lista kandydatów na black list – w co nie wątpimy – będzie się powiększać o kolejne kategorie. Cóż, jak mówi jedno z praw Murphyego:

współczynnik inteligencji na świecie jest stały. Liczba ludności – rośnie”.

_Ada   : komentarze o charakterze KRYPTOREKLAMY, ZAPROSZEŃ, „ZAJRZEŃ, OBEJRZEŃ, KLIKNIĘĆ” – będą USUWANE…

_niepajacu:J   : a z mojej strony będą obiektem złośliwych komentarzy na stronie głównej :D

_Ada   :  … podobnie jak wszelkie księżniczki szukające kawalera (sponsora), słiit-fotki z „dziubkiem” do brudnego lustra, co tam jeszcze komu może do łba strzelić!

4. Publikacja nadesłanych materiałów

_niepajacu:J   : osoby zainteresowane publikacją materiałów własnego lub cudzego autorstwa są wręcz… poszukiwane!

_Ada   : można do nas na mail przysyłać swoje teksty. Tylko nie o narkotykach, od tego jest strona WK.

_niepajacu:J   : powinienem to usunąć, ale zostawiam w oryginale:

„ _Ada   : Kontestujący rzeczywistość w sposób odbiegający od standardu i przyswajalny dla większości potrafiących czytać ze zrozumieniem, pokazujący możliwości innego punktu widzenia i tego, że to, co nam się wydaje oczywiste – wcale takie nie jest, gdyż często stanowi wynik manipulacji, zamiaru odwrócenia uwagi od ważniejszych kwestii, lub po prostu wynika z nieuctwa i nieuczciwości. Teksty są przewrotne – bezmyślne ich odbieranie mija się z celem. Nie dajemy żadnych gwarancji, że przysłany tekst zostanie opublikowany. Nie płacimy wynagrodzeń za teksty. Zastrzegamy sobie prawo nieograniczonej ingerencji w tekst – linia literacka bloga musi być bowiem jednolita, a nie od sasa do lasa. Znikoma ilość osób ma dar lekkiego pióra, intelekt i poczucie humoru pozwalające na napisanie czegoś inteligentnego, żywego, interesującego nawet nie ze względu na temat – ale na sposób jego opisania i w dodatku jeszcze zabawnego. „

_niepajacu:J   : akurat ktoś Ci to przeczyta, pfff   :>

5. Zasady edycji i publikacji 

_niepajacu:J   :   #%^&*  a zatem tak:

1. Zastrzegamy sobie prawo do kontroli, nadzoru i cenzury nachodzącej korespondencji.

2. Zastrzegamy sobie prawo milczenia (odmowy odpowiedzi na poszczególne pytania).

3. Zastrzegamy sobie prawo do edycji materiałów przesyłanych z przeznaczeniem do publikacji (ewentualna polemika autora w sprawach publikacji powinna być zamieszczona w komentarzu pod wpisem; w przeciwnym wypadku sami tam ją umieścimy).

4. Zastrzegamy sobie prawo do publikacji materiałów przesyłanych z przeznaczeniem innym niż do publikacji. Wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie bądź w innym celu.

5. Sprostowania dokonujemy tylko gdy uznamy je za warte publikacji. Tekst sprostowania powinien być przygotowany przez osobę zainteresowaną. Pkt. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.

6. Poradniki

_niepajacu:J   : wszelkie publikacje w kategorii Poradnik mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią gotowego rozwiązania indywidualnej kwestii prawnej, społecznej, politycznej, małżeńskiej czy sąsiedzkiej. Mogą być odbierane w charakterze reklamy ODPŁATNYCH usług prawnych i doradczych – tym zajmujemy się po godzinach, i tylko w poważnych sprawach za poważne pieniądze.

_Ada   :  :)

 

 7.

Na zasadzie art. 25 ust. 1 pkt. 1) lit. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzegamy, że  rozpowszechnianie artykułów publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Prawo autorskie – ustawa z 4 lutego 1994 r.,  tekst jednolity z 2006 r., Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 63

Art. 115

1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.